В „ОЗК Арена“ България срази Чехия за финал в Златната лига (видео)

0

Волейболистките от националния отбор на България се класираха за финала на Златната европейска лига.

В пълната зала „ОЗК Арена“ в Русе момичетата на селекционера Иван Петков разгромиха с 3:0 (25:13, 25:23, 25:19) досегашния носител на трофея Чехия. На финала България ще играе срещу Хърватия, която се наложи над Испания с 3:1 гейма в първия полуфинал.

Българките започнаха много силно, дръпнаха с 3:0, след това увеличиха разликата до 8:3. Резултатът набъбна до 21:12 и в крайна сметка България спокойно спечели гейма с разгромното 25:13.

Втората част бе най-оспорвана. Тя започна още по-добре за българските „лъвици“, които дръпнаха с 5:0 след серия от отлични сервиси на Гергана Димитрова. Чехия успя да изравни до 6:6. Последва непрекъсната гонитба в точките до 22:22. България измъкна гейма с минималното 25:23 след мощна атака на Елица Василева и ас на Емилия Димитрова.

След равностойното начало на третия гейм България дръпна със 7:3 след две успешни атаки от втора линия на Гергана Димитрова и блокади на Нася Димитрова и Елица Василева. Емилия Димитрова продължи с отличните си сервиси, а разликата нарасна до 10:3. Българките продължиха да играят стабилно и задържаха преднината си до 16:9 след атака на Елица Василева и грешка на чехкините. Разликата стана 20:11 след грешка в атака на Вероника Трънкова. Въпреки усилията на Чехия, България без проблеми спечели гейма с 25:19 след грешка от сервис на Ева Ходанова, а с това и мача с 3:0, с което пък се класира за големия финал утре.