В Русе през декември: Концерти • Спектакли • Събития

0

 

 

ОБЩИНА РУСЕ

1. сряда, 17:30 ч.

сцена пред Общината

Запалване светлините на Коледната елха 

С участието на: ОбДЦКИ – Русе и ОМД – Русе

31. петък, 23:00 ч.

сцена пред Общината

Да посрещнем заедно Новата 2022 година!

 

ОП РУСЕ АРТ
911.12.

Доходно здание

Билети – ДЗ

Община Русе • ОП „Русе Арт“ • КДК

Фондация „Петър Петров – Парчето“

45. Национална джаз среща

14. вторник

19:00 ч.

Доходно здание

Билети – ДЗ

Коледен концерт

Биг Бенд – Русе

Диригент Димчо Рубчев

С участието на: Арнау Гарофе тенор саксофон

Венцислав Благоев тромпет

ОБЩИНСКИ ДЕТСКИ ЦЕНТЪР ЗА КУЛТУРА И ИЗКУСТВО
16. четвъртък 18:00 ч. з. Европа

вход свободен

Коледен концерт на

Детско–девически хор

Дунавски вълни при ОбДЦКИ

Диригент Весела Тодорова

17. петък, 18 ч.

Доходно здание

вход свободен

Коледен концерт

с участието на всички формации при ОбДЦКИ

18. събота, 11 ч.

Доходно здание

вход свободен

В очакване на Дядо Коледа

Празничен концерт–спектакъл на ОбДЦКИ

20. понеделник 18:00 ч. з. Европа

вход свободен

Коледен концерт на

Тамбурашки оркестър Русе и ДВГ Слънце

ОБЩИНСКИ МЛАДЕЖКИ ДОМ
9. четвъртък

18 ч., з. Европа

вход свободен

Коледен концерт на

Вокална група Приста при ОМД – Русе

13. понеделник 18:00 ч.

Доходно здание

вход свободен

Коледен концерт на състави от ОМД – Русе
15. сряда, 18 ч.

з. Европа

вход свободен

Коледен концерт на

ДМХ Свети Георги Победоносец

Диригент Мина Влайкова

ХУДОЖЕСТВЕНА ГАЛЕРИЯ – РУСЕ
1. – 30.12.

 

VІІІ Международно биенале

ИЗКУСТВОТО НА МИНИАТЮРАТА

Време на преформатиране

РЕГИОНАЛНА БИБЛИОТЕКА Л. КАРАВЕЛОВ
1. сряда

08:30 – 18:30

онлайн

С куфар, книга и компас

Коледата по света

2. четвъртък

08:30 – 18:30

Онлайн

Бебешки истории

Идеи за коледна украса за деца и родители

7. и 14.12.

08:30 – 18:30

онлайн

Пипи Среброто пита

Любопитни факти и загадки

 

9. и 16.12.

08:30 – 18:30

онлайн

Бебешки истории

Приказки за Магическия свят на Дядо Коледа

16. четвъртък

08:30 – 18:30

онлайн

Бебешки истории

Здравословни коледни сладки с Деница Филева

18. събота

08:30 – 18:30

онлайн

Как да си направим…

Картичка от подръчни материали

 

22. сряда

08:30 – 18:30

онлайн

Пипи Среброто и Коледния Дух

Любопитно за празника

държавна опера – русе

 

4. събота

19:00 ч.

Доходно здание

БАЛ С МАСКИ опера от Джузепе Верди

Диригент Сунай Муратов

Режисьор Орлин Анастасов

Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера – Русе

8. сряда

19:00 ч.

з. Европа

РОМАНТИЧНА ВЕЧЕР

Камерен концерт на CARNEVALE ENSEMBLE и

Вилиана Вълчева пиано

Програма: Йохан Хумел и Луиз Фаренк

10. петък

19:00 ч.

з. Филхармония

 

КОЙ Е ГОЛЕМАНОВ?   мюзикъл от Георги Костов

Текст Иво Сиромахов

Диригент Владимир Бошнаков

Постановка Светозар Донев

Режисьор Сребрина Соколова

Хореография Анна Данева

Сценография Иван Токаджиев

Художник на костюмите Анна-Мария Токаджиева

Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера – Русе

17. петък

19:00 ч.

з. Филхармония

 

СИМФОНИЧЕН КОНЦЕРТ

Русенска филхармония

Диригент Емил Табаков

Концертмайстор Смиляна Лозанова

Програма: Лудвиг ван Бетовен – Симфония №1 и №3

21. вторник

19:00 ч.

Доходно здание

 

СНЕЖАНКА И СЕДЕМТЕ ДЖУДЖЕТА

Балет по музиката на Александър Йосифов

Хореография Силвия Томова

Сценография Иван Токаджиев

Костюми Първолета Чавдарова-Летиция

Художествен ръководител Весела Василева

Балет на Държавна опера – Русе

22. сряда

19:00 ч.

Доходно здание

КОЛЕДЕН КОНЦЕРТ

Диригент Вилиана Вълчева

Солисти и оркестър на Държавна опера – Русе

29. сряда

19:00 ч.

Доходно здание

 

ПРИЛЕПЪТ – опера от Йохан Щраус-син

Диригент Владимир Бошнаков

Режисьор Аделаида Якимова-Фурнаджиева

Солисти, хор, балет и оркестър на Държавна опера – Русе

30. четвъртък

19:00 ч.

Доходно здание

 

 

 

 

 

ЛЕШНИКОТРОШАЧКАТА

балет в две действия от П. И. Чайковски

Адаптация и режисура Марияна Захариева

Сценография Иван Токаджиев

Костюми Еслица Попова

Художествен ръководител Весела Василева

Балет на Държавна опера – Русе

 

ДЪРЖАВЕН КУКЛЕН ТЕАТЪР – РУСЕ

 

 

1. сряда

19:00 ч.

Светозар Кнезовски – Заро 

ЗАБРАВЕНИ ОТ НЕБЕТО – моноспектакъл

Mоноспектакъл на Светозар Кнезовски – Заро

по едноименната книга на Екатерина Томова

Режисьор Кристиана Бояджиева

Консултанти: Проф. Юлия Огнянова и

Доц. Д-р. Катерина Илкова

Сценография: Весела Вълчинова-Тошкова

Адаптация на текста: К. Бояджиева и С. Кнезовски

2. четвъртък

19:00 ч.

Светозар Кнезовски – Заро 

СВЕТИЦАТА – моноспектакъл

по едноименния разказ на Габриел Гарсия Маркес

Режисьор Проф. Диана Борисова

Сценография: Весела Вълчинова –Тошкова

Костюмография: Снежана Папазова и Румен Будинов

Музикално оформление Мишо Шишков – баща

Адаптация Светозар Кнезовски

3. петък

19:00 ч.

Светозар Кнезовски – Заро 

ШОУТО НА ЗАРО КНЕЗОВСКИ

5. неделя

11:00 и 12:30 ч.

КОЙ Е ПО-ХИТЪР от Вера Стойкова

по български народни приказки

Режисура Дарин Петков

Сценография Цветана Коева

Музика Иван Драголов

Участват: Деница Дончева и Мартин Маринов

За възрастни и деца над 4 год.

7. вторник

8. сряда

18:00 ч.

КОЛЕДНИ СНЕЖИНКИ

от Валентин Владимиров – Валяка

Режисьор Валентин Владимиров – Валяка

Композитор Станимир Иванов

Участват: Кремена Станева и Мартин Маринов

За деца от детската градина до 2 клас

9. четвъртък

18:00 ч.

премиера

ТУП -ТУП от Валентин Владимиров – Валяка

(със специалното участие на Дядо Коледа)

Режисьор Валентин Владимиров – Валяка
Музикално оформление Станимир Иванов
Участват: Кремена Станева и Мартин Маринов

Подходяща за деца над 4 год.

12. неделя

11:00 и 12:30 ч.

КОЛЕДЕН ПОДАРЪК ЗА МЪРМОРКО (с Дядо Коледа)

от Валентин Владимиров – Валяка

Режисура Валентин Владимиров – Валяка

Музика Станимир Иванов

Сценография Таня и Георги Пасеви
Участват: Ивета Маринова, Димитър Пишев

Светлина Станчева и Мартин Пашов

За деца от 3 год. до 2 клас

 

14. вторник

18:00 ч.

МАЛКАТА КИБРИТОПРОДАВАЧКА (с Дядо Коледа)

по Ханс Кристиан Андерсен

Постановка Валентин Владимиров – Валяка

Музика Станимир Иванов

Сценография Валентина Германова

Участват: Кремена Станева, Светлина Станчева Ивета Маринова, Хубен Нурев, Димитър Пишев

и Мартин Маринов

Подходящ за деца над 3 год.

 

15. сряда

18:00 ч.

КОЛЕДЕН ПОДАРЪК ЗА МЪРМОРКО (с Дядо Коледа)

от Валентин Владимиров – Валяка

Режисура Валентин Владимиров – Валяка

Музика Станимир Иванов

Сценография: Таня и Георги Пасеви
Участват: Ивета Маринова, Димитър Пишев

Светлина Станчева и Мартин Пашов

За деца от 3 год. до 2 клас

 

16. четвъртък

18:00 ч.

МАЛКАТА КИБРИТОПРОДАВАЧКА (с Дядо Коледа)

по Ханс Кристиан Андерсен

Постановка Валентин Владимиров – Валяка

Музика Станимир Иванов

Сценография Валентина Германова

Участват: Кремена Станева, Светлина Станчева Ивета Маринова, Хубен Нурев, Димитър Пишев

и Мартин Маринов

Подходящ за деца над 3 год.

19. неделя

11:00 и 12:30 ч.

 

ЛЕДЕНОСТУДЕНА ПРИКАЗКА (с Дядо Коледа)

от Валентин Владимиров – Валяка

Режисура Валентин Владимиров – Валяка

Музика Станимир Иванов

Участват: Йоланда Димова и Силвия Нейкова

За деца от 3 год. до 2 клас

21. вторник

18:00 ч.

ТУП – ТУП от Валентин Владимиров – Валяка

(с Дядо Коледа)

Режисьор Валентин Владимиров – Валяка
Музикално оформление Станимир Иванов
Участват: Кремена Станева и Мартин Маринов

Подходяща за деца над 4 год.

22. сряда

18:00 ч.

КОЛЕДНИ СНЕЖИНКИ (с Дядо Коледа)

от Валентин Владимиров – Валяка

Режисьор Валентин Владимиров – Валяка

Композитор Станимир Иванов

Участват: Кремена Станева и Мартин Маринов

За деца от детската градина до 2 клас

 

РЕГИОНАЛЕН ИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – РУСЕ

Исторически музей, пл. Ал. Батенберг № 3
Екомузей с аквариум (ул. Етър № 3) – постоянни експозици
Музей на градското всекидневие (ул. „Фердинанд” 39)

В света на модерността

Къща-музей „Баба Тонка” (ул. „Баба Тонка” 40) – постоянна експозиция
Къща-музей „Захари Стоянов” (бул. „Придунавски” 12)

постоянна експозиция

Пантеон на възрожденците – постоянна експозиция
Експозиция на открито Римска крепост „Сексагинта Приста”

музейна зала „Археологически проучвания 2005–2012“

Археологически резервати: Средновековен град Червен.

Ивановски скални църкви по предварителна заявка

 

 

Община Русе не носи отговорност за промени в предварителната

програма на културните институти и организации