В скучен мач „Славия“ взе 3 точки от „Дунав“

0
В скучен мач

В скучен мач на Градския стадион в Русе „Славия“ победи „Дунав“ с 1:0 в последен двубой от група „Б“ на втората осмица в Първа лига.

След вчерашния успех на „Септември“ двубоят бе без значение за русенския тим, но с голяма цена за столичани, които заеха първото място в групата. „Дунав“ пък остава на последното, четвърто място.

В герой за „белите“, които си върнаха за тежката загуба с 3:5 преди 20 дни, се превърна Цветелин Чунчуков, който се разписа в 89-ата минута. Голмайсторът на “белите” засече с глава центриране на Шоколаров от десния фланг. Въпреки че ударът му не бе силен, стражът Станислав Антонов не успя да се намеси по нужния начин и топката премина голлинията.

Така на 8 май /сряда/ от 19.30 часа „Дунав“ посреща „Витоша“ /Бистрица/ в първи мач между двата тима в баражите за оцеляване. Реваншът е на 13 май /понеделник/ от 20 часа. Другият двубой за 11-14-о място противопоставя „Септември“ /София/ и аутсайдера „Верея“ /Стара Загора/.

След това, ако отстрани „Витоша“, „Дунав“ ще играе с крайния победител от двойката „Септември“ – „Верея“. Ако и там победят, ще останат директно в Първа лига. При друго развитие ще предстои решителна битка срещу втория или третия от Втора лига.

„Славия“ пък ще спори с „Ботев“ /Враца/ за 7-10-о място, където още е битката между „Етър“ /Велико Търново/ и „Локомотив“ /Пловдив/. Който завърши на 7-а позиция след рулетката на баражите, ще има шанса да играе в Лига Европа от следващия сезон.