Вавринка спечели титлата в Мелбърн след първи успех над Надал

0

Това е първа титла от Големия шлем за швейцареца и първи успех над Надал в 13-те двубоя помежду им досега.

Вавринка започна с два пробива в първия сет, като в крайна сметка го взе с 6-4.

Втория сет също започна успешно за него, но при 2:1 за швейцареца се стигна до скандал, след като Надал взе медицински таймаут и напусна корта. Вавринка поиска от рефера обяснение какво се е случило и защо Надал е напуснал корта, но съдията отказа да даде обяснение. Това вбеси швейцареца, който влезе в пререкания със съдията по време на дългото прекъсване. Малко, след като изтекоха трите минути, Надал влезе, но беше посрещнат с освиркване от публиката. След завръщането на Матадора, Вавринка увеличи предимството си на 4-1 и без проблеми приключи сета 6-2.

Третият сет Надал поведе с 3-0, а в последствие взе сета с 6-3, което върна интригата в мача. Четвъртият сет беше много оспорван. Надал вдигна оборотите, но Вавринка успя да запази самообладание и в крайна сметка взе сета с 6-3 и мача.

Титлата донесе на Вавринка близо 3 милиона долара от наградния фонд на турнира и трето място в световната ранглиста от понеделник.