„Верея“ показа характер, обърна „Дунав“

0
„Верея“ показа характер

Отборът на „Верея“ показа характер и стигна до пълен обрат, обръщайки резултата в мача с „Дунав“ от 9-ия кръг на първенството на родната Първа лига от 0:1 до 2:1.

През първото полувреме „Дунав“ определено бе по-агресивния отбор, за което говори и фактът, че възпитаниците на Веселин Великов отправиха 7 удара към вратата на Аргилашки, срещу само един на домакините.

Още в петата минута Мирослав Будинов пропусна идеална възможност да се открие за „Дунав“. Божидар Васев центрира от ляво по фланга, но таранът от няколко метра пропусна с глава. Последваха още няколко опасни атаки и логично дойде и головото попадение. Негов автор бе Юлиян Ненов, който се разписа в 31-ата минута на двубоя с красив удар от около  25 метра.

В 35-ата минута Милчев пробва да реализира с удар по диагонала в долния десен ъгъл на вратата, но Аргилашки успя да избие в корнер. Две минути по-късно Божидар Васев също тества рефлексите на стража на „Верея“, който отрази неговия далечен шут

През вторите 45 минути обаче домакините дадоха всичко от себе си и успяха да постигнат обрат. В 56-та минута Бенгюзов пусна страхотен пас към Меди Фенуш зад защитата и той озовал се сам срещу Антонов го преодоля с хладнокръвен изстрел за 1:1. Дунавци можеха да си върнат водачеството само две минути след това. Бирсент Карагарен по перфектен начин намери Юлиян Ненов сам срещу вратаря, но ударът му мина буквално на един сантиметър от гредата и излезе в аут. Последваха равностойни минути, в които двата тима се счепкаха здраво. Русенци бяха малко по-активни, но Будинов и Ненов не можаха да намерят целта.

За разлика от тях, в 88-ата минута старозагорският тим направи пълен обрат. Меди Фенуш излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. Топката стигна до Андонов, който с класен удар до гредата вкара за 2:1.