За място на ¼-финалите: Дания разгроми Уелс, Италия игра продължения (видео)

0

Дания и Италия се класираха за 1/4-финалите на Евро 2020. „Червеният динамит“ избухна на „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам и разгроми Уелс с 4:0. В големия герой за датчаните се превърна нападателят на „Ница“ Каспер Долберг, който вкара първи два гола. Той се разписа с техничен удар в 27-ата минута, а в началото на втората част се възползва от грешка в отбраната на Уелс и отблизо не сгреши за втори път.
В последните минути на мача Дания успя да стигне до трети и четвърти гол. Един от най-добрите в мача Йоаким Мееле се разписа с отличен удар в наказателното поле в 88-та минута. В продължението остана време и за четвърти гол, когато Мартин Брайтуайт също се разписа с диагонален шут, след като се измъкна от засадата.
„Червеният динамит“ очаква победителя от сблъсъка между Нидерландия и Чехия.

Италия също се класира за 1/4-финалите на Евро 2020, но за да стигнат до тази фаза „адзурите“ трябваше да играят продължения. На „Уембли“ те не успяха в редовното време да победят Австрия – 0:0, но в добавеното време резервите, които пусна Роберто Манчини донесоха успех на тима с 2:1. Федерико Киеза вкара в началото на първото продължение, в 105-ата минута Матео Песина направи 2:0. 10 минути по-късно Саша Калайджич с глава върна едно попадение за 2:1 за Италия.
Това всъщност бе второто попадение във вратата на италианците. В 66-ата минута след центриране в наказателното поле Давид Алаба отклони топката с глава и Арнаутович от близко разстояние се разписа. Попадението обаче бе разгледано от ВАР и след това отменено.
На 1/4-финалите Италия ще срещне победителя от двубоя между Белгия и Португалия.