Заля ни студен чешки душ, останахме далеч от големите

1

След поредица успешни мачове, подплатени с най-важното – добри игри и желание за победа, националите ни се представиха крайно неубедително срещу състава на Чехия и на националния стадион паднаха 0:1. Поражението, дошло след един от най-слабите мачове за тима на Любо Пенев в тази надпревара, ни оставя и много назад в класирането в група В, където до момента заемахме втора позиция. Завършваме с 13 точки, при всички положения зад Италия, Дания и Чехия, а може би, след края на всички срещи, и зад Армения.

Гола за успеха на чехите вкара Борек Докал в 52-ата минута с удар от 22-23 метра, фронтално срещу вратата. Владислав Стоянов не успя да се намеси подобаващо, и топката се оплете в мрежата му. До края на двубоя българските футболисти не можаха да реагират адекватно и заслужено напуснаха терена с наведени глави. „За капак“ в 75-ата минута отборът ни остана с човек по-малко, след като за втори жълт картон беше изгонен Петър Занев. Логично финалният четвърт час от мача приключи без особени опасности, нито за Стоянов, нито за Чех. Хаотичните опити на България да стигне поне до равенство не завършваха дори с удар към вратата и логично повече попадения нямаше.