Златен дубъл на „Дунав“!!!

1

dunav_neftohimik-kupa39Пред повече от 1200 зрители в з. „Дунав“ сините феи разгромиха 77:49 „Нефтохимик“ и с общ резултат 3:1 приключиха финалната плейофна серия в първенството на дамската НБЛ. Момичетата на Георги Божков записаха втори поред златен дубъл, като след Купата на България спечелиха и тази за шампион на страната. dunav8806_neftohimik-santiago25Това е първа титла, която русенските момичета печелят пред вярната си публика. При предните два шампионски триумфа трофеят им бе връчван в Бургас, след победи отново над „Нефтохимик“.

Сините феи диктуваха развоя на мача през цялото игрово време. Поведоха още в началото и не допуснаха промяна на статуквото. Явно изтощени от серията тежки мачове, а и психологически обременени от това, че загубата означава край на надеждите им за „злато“, бургазлийки често грешаха, изневери им и най-силното оръжие – стрелбата от тройката. Русенки пък бяха взели всички мерки, за да обезвредят най-силната им състезателка – Вийве Кай Ребане, която в този мач трябваше да се задоволи със скромните 14 точки. Логично разликата в резултата набъбваше, за да стигне в края на полувремето до 17 точки – 36:19.

dunav8806_neftohimik-radostina75Мощно подкрепяни от публиката след почивката дунавки продължиха да играят агресивно и направиха разлика от психологическите 20 точки, които вече трудно се преодоляват и стигнаха до 52:31 в третата четвърт. През последната четвърт мачът се доиграваше и последната сирена прозвуча при 77:49 в полза на „Дунав“.

Най-резултатни в мача бяха Радостина Димитрова и Кристина Сантяго от Дунав с по 19 точки, като американката направи дабъл-дабъл с 11 борби.

За гостенките най-много точки – 14, отбелязаха Вийве Кай Ребане и Ашли Гейл, която спечели и 11 борби.