„Звезда“ надхитри „Лудогорец“

0

Лудогорец загуби с 0:1 като домакин от „Цървена звезда“ втория си мач от груповата фаза на турнира Лига Европа. Гостите стигнаха до победното попадение през втората част. В 64-ата минута, след тъч и опит за воле, топката стигна до Гелор Канга и габонецът с мощен шут я прати в горния ъгъл от границата на наказателното поле, за да даде аванс на своите – 1:0.
Четири минути по-късно българският тим можеше да изравни, но силният удар на Текпетей разтресе горната греда на сърбите.
„Орлите“ завършиха срещата с 10 души, след като Сисиньо получи втори жълт картон.
Така след изиграването на вторите срещи в групата Лудогорец остана трети с една точка, докато Звезда е лидер с шест точки. Втори е Спортинг Брага, който надви с 2:1 Мидтиланд, а датският тим остава последен заради по-лошите си показатели спрямо „орлите” към този момент от надпреварата.