102-годишен тайландец пробяга 100 метра за 27 секунди (ВИДЕО)

0

102-годишен тайландец спечели бягане на 100 метра за четвърти пореден път и посочи причината за дълголетието си, съобщиха местни медии, цитирани в международния информационен обмен.
Саванг Джанпрам стана известен в родината си като най-възрастният спринтьор в страната. В края на февруари тайландецът отново спечели състезанието на 100 метра сред атлети на възраст от 100 до 105 години. Той успя да пробяга дистанцията за 27,08 секунди.
Победителят смята редовните упражнения за основната причина за дълголетието му. „След като се занимавах със спорт, станах силен и здрав. А тренировките подобряват апетита, така че започвате да се храните по-добре“, обяснява 102-годишният мъж.
Живее със 70-годишната си дъщеря, която му помага да се подготвя за състезания. Джанпрам прави редовни разходки из града, а също така сам почиства градината на къщата.