31 гола в Шампионска лига, „Реал“ и „Тотнъм“ не се победиха

0
31 гола

31 гола – почти по 4 на мач, паднаха в 8-те мача от Шампионска лига, които се играха снощи. В най-интригуващия двубой – този между „Реал“ (Мадрид) и „Тотнъм“ от група Н, победител не бе излъчен. Двата тима завършиха наравно 1:1 в двубоя, игран на стадион „Сантяго Бернабеу“ в Мадрид.

Двата тима бяха с пълен точков актив след първите си два двубоя, а домакините очаквано наложиха натиск от първата минута. „Шпорите“ обаче се защитаваха добре и бяха опасни на контраатака. Лондончани успяха да поведат в резултата в 28-та минута, когато Серж Орие центрира отдясно и Рафаел Варан изпрати топката в собствената си врата.

Играчите на Зинедин Зидан отговориха бързо и в 43-та минута Кристиано Роналдо реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Орие срещу Тони Кроос.

След почивката „Реал“ доминираше, но така и не успя да стигне до гол, като вратарят на „Тотнъм“ Юго Лорис се отличи със страхотни спасения след удари на Роналдо и Карим Бензема. Гостите също имаха добри шансове, но Кейлор Навас отрази изстрелите на Кейн и Кристина Ериксен. В крайна сметка двубоя завърши 1:1 и „шпорите“ измъкнаха точка от европейските шампиони.

След тази среща двата тима си делят първото място в групата със 7 точки, докато АПОЕЛ Никозия и Борусия Дортмунд остават на далеч назад със само една точка в актива си, след като направиха равенство 1:1 в Кипър.

Останалите резултати:

Марибор – Ливърпул 0:7 (0:1 Фирмино 4; 0:2 Коутиньо 13; 0:3 Салах 20; 0:4 Салах 40; 0:5 Фирмино 54; 0:6 Окслейд-Чембърлейн 86; 0:7 Александър-Арнолд 90)

Спартак Москва – Севиля 5:1 (1:0 Промес 18; 1:1 Кяер 30; 2:1 Мелгарехо 58; 3:1 Гулшаков 67; 4:1 Луис Адриано 74; 5:1 Промес 90)

Фейенорд – Шахтьор 1:2 (1:0 Бергис 8; 1:1 Бернард 24; 1:2 Бернард 54)

Манчестър Сити – Наполи  2:1 ((1:0 Стърлинг 9; 2:0 Жезус 13; 2:1 Диавара 73-д)

Монако – Бешикташ 1:2 (1:0 Фалкао 30; 1:1 Тосун 34; 1:2 Тосун (54)

РБ Лайпциг – Порто 3: 2 (1:0 Орбан 8; 1:1 Абубакар 18; 2:1 Форшберг 38; 3:1 Огюстен 40; 3:2 Маркано 45)

АПОЕЛ Никозия – Борусия (Дортмунд) 1:1 (1:0 Поте 62; 1:1 Папастатопулос 67)

Реал Мадрид – Тотнъм 1:1 (0:1 Варан 27; 1:1 Роналдо 43-д)