328 „щурмуват“ парламента от Русе, кои са те?

0
75
възнагражденията на членовете

328 „щурмуват“ парламента от Русе, кои са те?

328 кандидати от 20 политически партии и коалиции ще „щурмуват“ парламента от Русе.

Това стана ясно след регистрацията на листите в Районната избирателна комисия. С пълни листи от по 16 човека са четири от тях – ПП ГЕРБ, коалиция „КОЙ – Българската левица и Зелена партия“, коалиция „БСП за България“ и коалиция „АБВ-Движение 21“. Само с по един човек пък са ПП „ДВИЖЕНИЕ НАПРЕД БЪЛГАРИЯ“ и ПП „БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР – БДЦ“.

Най-много познати лица има в листите на политическите сили, които имаха представителство и в 43-то Народно събрание – ГЕРБ, „БСП за България“, „Обединените патриоти“ и Реформаторите, към които за тези избори се присъедини и „Глас народен“. В тях личат имената на досегашните депутати Пламен Нунев, Светлана Ангелова и Свилен Иванов (ГЕРБ), Добрин Данев (БСП), Искрен Веселинов и проф. Любомир Владимиров (Обединени патриоти), Румен Христов (Реформаторски блок). БСП за пореден път заложи на „парашутист“, вместо досегашния депутат Ферихан Ахмедова, от ДПС ще „щурмува“ парламента брат й Бюрхан Абазов.

Тъй като, с оглед възможността за преференциален вот, който може да пренареди листите, избирателят трябва да бъде информиран, за кого евентуално ще даде гласа си на 26 март, публикуваме пълния списък на кандидатите за депутати от всички листи.

ПП „ДВИЖЕНИЕ НАПРЕД БЪЛГАРИЯ“

Десислава Запрянова Запрянова

 

ПП „НАЦИОНАЛНА РЕПУБЛИКАНСКА ПАРТИЯ“

  1. Никола Стоянов Стоянов
  2. Мирослав Христов Кирилов
  3. Неделчо Колев Неделчев
  4. Стефан Георгиев Габровски
  5. Петър Стоянов Стоянов
  6. Ивета Симеонова Рекинова
  7. Милко Живков Петков
  8. Ясен Робертов Енчев

 

КП „Обединение ДОСТ“

  1. Айдоан Муталиб Али
  2. Севгюл Зия Мюймюн
  3. Бюлент Бахриев Хасанов
  4. Зеки Зекерие Исмаил
  5. Зюхтю Руфат Калит
  6. Айфер Хикметова Алиева
  7. Съткъ Муталибов Ириев
  8. Самет Фахрединов Юмеров
  9. Тезгюл Илиязова Небиева
  10. Мюжген Алиева Ахмедова
  11. Бюлент Белгинов Идиризов
  12. Ясен Станимиров Милев

 

КП „АБВ-Движение 21“

  1. Кирил Петров Цочев
  2. Валери Йорданов Иванов
  3. Екатерина Илиева Барбова
  4. Милко Борисов Костадинов
  5. Николай Христов Христов
  6. Росица Пенкова Иванова
  7. Дияна Донева Илиева
  8. Веселин Тодоров Велчев
  9. Геновей Пенчев Узунов
  10. Карамфилка Павлова Маринова
  11. Виктория Атанасова Стоянова
  12. Симеон Петков Цветанов
  13. Преслав Емилов Енчев
  14. Емил Аврамов Йосифов
  15. Димчо Василев Киряков
  16. Ралица Георгиева Букурова-Станева

 

КП „ДВИЖЕНИЕ ДА БЪЛГАРИЯ“

  1. Николай Василев Влаеско
  2. Теменужка Миланова Козарева
  3. Младен Петров Минков
  4. Венелин Стойков Ангелов
  5. Анатоли Петров Казаков
  6. Борис Венциславов Минчев
  7. Михаил Руменов Михов
  8. Юнал Ибрахим Ибрям
  9. Емилиян Маринов Енев

 

КП „Реформаторски блок-Глас народен“

  1. Румен Димитров Христов
  2. Даниела Тодорова Везиева
  3. Мариета Димитрова Волф
  4. Йосиф Трифонов Новаков
  5. Мирослав Недков Манев
  6. Сашо Стилянов Илиев
  7. Илко Йорданов Маринов
  8. Аксун Бейханова Ебарезова
  9. Дамян Драгомиров Дамянов
  10. Димитър Ангелов Тодоро
  11. Пламен Петков Лашев
  12. Милан Маринов Николов

 

ПП „ВОЛЯ“

  1. Каприел Харутюнов  Папазян
  2. Гюлер Ахмедова  Мерданова
  3. Николай Наков  Наков
  4. Петър Живков  Петров
  5. Петя Тодоринова  Диковска
  6. Петър Василев Георгиев
  7. Кирил Върбанов  Лозанов
  8. Павлин Данков  Пенков

 

КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“

  1. Крум Костадинов Зарков
  2. Добрин Ненов Данев
  3. Пенчо Пламенов Милков
  4. Таню Христов Киряков
  5. Божидар Иванов Йотов
  6. Татяна Димитрова Василева
  7. Ивалинка Тодорова Цанкова
  8. Деница Красимирова Иванова
  9. Атанас Димов Маринов
  10. Георги Георгиев Стоилов
  11. Косю Тодоров Станев
  12. Росен Димитров Миланов
  13. Иван Костадинов Иванов
  14. Елисавета Донева Досева
  15. Светлин Добрев Димитров
  16. Асен Иванов Ласонин

 

КП „КОЙ – Българската левица и Зелена партия“

  1. Мирослав Николаев Станчев
  2. Мариян Йорданов Димитров
  3. Стефан Илиев Василев
  4. Йосиф Божков Георгиев
  5. Анелия Христова Стоянова
  6. Петър Георгиев Владев
  7. Пламен Ивов Георгиев
  8. Деница Ванева Йорданова
  9. Иво Савов Узунов
  10. Рафаил Антонов Арабаджийски
  11. Михаил Розинов Кръстев
  12. Иван Йорданов Иванов
  13. Стефан Александров Александров
  14. Галина Маринова Маринова
  15. Миглена Тодорова Велева
  16. Мариана Румянова Костадинова

 

ПП „БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР – БДЦ“

  1. Димчо Цонев Първанов

 

„КОАЛИЦИЯ НА НЕДОВОЛНИТЕ (БСД – Евролевица, Българска Социалдемократическа партия, Християн-Социален Съюз)“

  1. Мария Андонова Пиргова
  2. Татяна Петрова Кънева
  3. Веселин Йорданов Банков
  4. Михаил Стефанов Манев
  5. Евелина Георгиева Тодорова-Сарова
  6. Христо Николов Ганев
  7. Симона Симеонова Сарова
  8. Галина Василева Казанджиева
  9. Соня Тодорова Стоянова

 

КП „Нова Република“

  1. Борис Борисов Станимиров
  2. Иван Николаев Станев
  3. Данаил Борисов Ковачев
  4. Даниел Георгиев Казаков
  5. Александър Петков Петров
  6. Георги Божков Начев
  7. Божин Димитров Ангелов
  8. Румянка Кулева Манева

 

КП „ОБЕДИНЕНИ ПАТРИОТИ – НФСБ, АТАКА и ВМРО“

  1. Искрен Василев Веселинов
  2. Любомир Владимиров Владимиров
  3. Атанас Стоянов Барбуков
  4. Галин Тодоров Григоров
  5. Мирослав Петров Славчев
  6. Иван Георгиев Иванов
  7. Иван Георгиев Гьоков
  8. Даниел Тодоров Николов

 

ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА РАВНОПРАВЕН ОБЩЕСТВЕН МОДЕЛ“

  1. Цани Иванов Цанев
  2. Марияна Стефанова Капсъзова
  3. Петър Русев Петров

 

ПП „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ“

  1. Кремена Йорданова Михайлова
  2. Александър Борисов Димитров
  3. Камен Павлов Каменов
  4. Иван Николов Николов

 

ПП „Движение за радикална промяна Българската пролет“

  1. Тодор Трифонов Койнов
  2. Милена Панова Костова
  3. Деско Иванов Десков
  4. Валерий Илиев Джуров
  5. Георги Колев Георгиев
  6. Димитър Симеонов Русанов
  7. Вероника Валентин Димитрова

 

ПП „Партия на зелените“

  1. Диан Тодоров Пенчев
  2. Любка Георгиева Венкова
  3. Петър Драгомиров Драгоев

 

ПП „ГЕРБ“

  1. Пламен Дулчев Нунев
  2. Светлана Ангелова Найденова
  3. Андриан Иванов Райков
  4. Бедрос Левон Пехливанян
  5. Свилен Филипов Иванов
  6. Богдан Стефанов Донев
  7. Камен Емилов Кожухаров
  8. Михаил Петков Илиев
  9. Красимир Йорданов Костадинов
  10. Павел Иванов Цветков
  11. Орлин Йорданов Дяков
  12. Марин Великов Стойков
  13. Екатерина Петрова Иванова
  14. Иван Петров Иванов
  15. Миглена Светлинова Трифонова
  16. Илиян Христофоров Христов

 

ПП „Възраждане“

  1. Николай Кръстев Костадинов
  2. Мартин Милков Друмев
  3. Даниела Стоянова Костадинова

 

ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“

  1. Бюрхан Илиязов Абазов
  2. Левент Исмаилов Исмаилов
  3. Айлян Раифова Карамехмедова
  4. Айлин Кадирова Абилова
  5. Мехмед Руждиев Мехмедов
  6. Баки Басри Солак
  7. Гюнайдън Расимов Кязимов
  8. Метин Айдънов Ибрямов
  9. Айдън Сабриев Карамехмедов
  10. Себайдин Бедриев Османов
  11. Надибер Ибрахим Сакаллъ
  12. Нуршен Хасанова Керимова
  13. Айхан Еролов Тефъков
  14. Синан Садула Вейсал
  15. Шафкет Даудов Раимов
  16. Дауд Мехмед Ибрям