Отвориха подлеза на бул. “Липник”, майки и инвалиди не могат да го ползват  

0

Достъпът до цялостно ремонтирания подлез на бул. „Липник“, при бившия завод „Петър Караминчев“, е възстановен, похвалиха се от общинската администрация в Русе. 

Напълно обновени са стените и таваните, като преди полагането на новата подова настилка е коригирано и водоотвеждането. Положена е нова мозаечна мазилка по челата на бетоновите козирки, гредите, колоните и бетоновия цокъл. 

По време на ремонта е положена нова хидроизолация на бетоновите козирки, поставени са и нови водосточни тръби. На мястото на старите метални пана е изградена зидария с газобетонови блокчета, а удобните места за сядане в най-скоро време ще бъдат оформени като дървени пейки. 

Подлезът е с ново осветление, като са поставени 7 камери за денонощно видеонаблюдение срещу евентуални вандалски прояви.  

Подлезът изглежда много по-добре от преди ремонта, но за съжаление, отново са допуснати някои пропуски. В този си вид той не може да бъде ползван от хора с увреждания и майки с детски колички, коментираха русенци в социалните мрежи. При извършването на ремонта не е направено нищо за да бъде ползването на съоръжението достъпно за тези групи.

агенция за подбор на персонал
Balkan eCommerce Summit
зарядни станции за електромобили

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Въведете коментар!
Въведете своето име тук