„Дунав 8806“ се „събужда“, надигра „Монтана“

0

Златанова откри за „Дунав“ след 31 секунди игра, доста време през първата част русенки водеха в резултата, но частта завърши с 2 точки преднина за домакините.
Две минути след началото на втората част момичетата на Георги Божков излязоха напред и до края на частта непрекъснато водеха в резултата.
Активната игра на шампионките продължи и след почивката, преднината им започна да набъбва, за да достигне 2 минути преди края на третата част 19 точки, Даниела Петева и Кайдачи я свалиха до 54-69 след 30 минути игра.
18 секунди преди края тройка на Цанкова намали разликата до една точка. Шест секунди по-късно Сантяго прояви здрави нерви и реализира и двата наказателни удара, отсъдени за нарушение на Кайдачи, с което направи преднината на „сините феи“ три точки. Веднага след това Джурич опита „тройка“ за вкарване на мача в продължение, за щастие, неуспешен. Зорница Костова овладя отскочилата топка и русенки спокойни дочакаха финалната сирена.
Тамара Баич бе най-резултатна за победителките с 22 точки, а Кристина Сантяго добави 18.
За домакините с дабъл дабъл от 20 точки и 14 борби се отчете Юдит Кайдачи, 18 точки вкара Кортни Дювър.