АЕК и Лудогорец завършиха 1:1, загубиха шанс да продължат в Лига Европа

0

АЕК и Лудогорец завършиха наравно – 1:1 двубоя помежду си от група А на Лига Европа, втория по сила турнир. Равенството прави практически почти нулеви шансовете на двата отбора да продължат във фазата на директните елиминации.

Срещата започна много добре за Лудогорец. В 3-ата минута Вандерсон дори успя да вкара топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено поради засада.

В 7-ата минута Лудогорец изнесе великолепно топката отляво. Натанаел комбинира с Вандерсон, след което пусна брилянтно към набралия скорост Лукоки и нападателят вкара в долния ляв ъгъл – 1:0 за Лудогорец.

В 12-ата минута само късметът спаси кипърците от второ попадение. Моци засече с глава центриране на Вандерсон от ъглов удар, но нацели лявата греда.

Лудогорец пропиля още две много добри възможности за втори гол. Първо, след грешка на домакинската отбрана Кешерю овладя в наказателното поле и стреля в аут. Секунди по-късно Кешерю взе топката от крака на Марселиньо, който щеше да отправи фронтален шут от 7-8 метра.

25-ата минута Вандерсон и Сисиньо изпуснаха противников футболист, последва центриране, което Моци не изби по най-добрия начин, а Ренан в опита си да хване топката направи голяма глупост и се стовари нескопосано върху гърба на Яну. Реферът отсъди дузпа, която Ларена реализира за 1:1, при който резултат завърши полувремето.

В началото на второто полувреме АЕК взе инициативата и в 52-ата минута за малко не осъществи пълен обрат. Хавел шутира от границата на наказателното поле, но на сантиметри покрай левия страничен стълб. В 64-ата минута пред домакините се откри нов шанс, но за късмет на българския отбор Тричковски стреля от 3 метра с глава в аут.

В 83-ата минута Тете можеше да докара нещата до пълен обрат, след като от въздуха по диагонал стреля силно, но топката прелетя край гредата.

В другия мач от групата Цюрих надви Байер Леверкузен с 3:2 у дома и на практика си осигури място в плейофите на турнира. Швейцарският тим води в класирането с 9 точки, Байер има 6, а Лудогорец и АЕК – по една.