Възпитаничка на русенската борцова школа стана световен шампион

0
възпитаничка на русенската борцова школа

Тайбе Юсеин, която е възпитаничка на русенската борцова школа, спечели златен медал в категория до 62 килограма на световното първенство по борба в Унгария.

Във финалната схватка Тайбе победи Юкико Сакай от Япония с 6:2.

Тайбе започна отлично двубоя срещу японката, след като я събори на тепиха и я хвана в класически клинч със заклещена лява ръка за тялото. По този начин българката успя да направи две пренасяния, които й осигуриха преднина от 6:0 по време на първата част.

През втората част българката защити аванса си, като допусна само две точки. Тя постигна почти немислимото – победа над японка във финала в женската борба. До този момент азиатките не бяха загубили нито един двубой за златен медал и спечелиха почти 50 процента от титлите при дамите.

Това е първа световна титла за възпитаничката на русенското Спортно училище, която в кариерата си има две бронзови и едно сребърно отличие от шампионатите на планетата.