Американец детронира Надал на Australian Open

0

Миналогодишния шампион и водач в схемата Рафаел Надал (Испания) отпадна във втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Испанецът бе детрониран от МакДоналд, който се възползва от физически проблем на 36-годишния си съперник и спечели с 6:4, 6:4, 7:5 след малко повече от два часа и половина игра.

Американецът, 65-и в световната ранглиста, започна отлично и поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част МакДоналд пропиля ранен пробив аванс, но отново реализира брейк в седмия гейм, в едно от разиграванията в който Надал изглежда получи контузията.

При 3:5 във втория сет испанецът взе медицински таймаут заради проблем в областта на лявото бедро. Той се завърна на корта и довърши мача, въпреки че видимо имаше проблеми с придвижването. Той все пак удържа равенството в резултата в третия сет до 5:5, след което МакДоналд взе осем от последните девет разигравания, за да триумфира.