„Артилеристите“ отстреляха „Лудогорец“

0
„Арсенал“ разгроми „Лудогорец“

„Арсенал“ разгроми „Лудогорец“ с 6:0 в третия мач от група „А“ на Шампионската лига.

Това е най-тежката загуба за Лудогорец изобщо в новата история на клуба, както и най-тежката загуба за български отбор в Шампионската лига.

С хеттрик за успеха на англичаните се отличи Месут Йозил (56’, 82’, 87′), а по едно попадение добавиха още Алексис Санчес (12’), Тио Уолкът (42’) и Алекс Окслейд-Чембърлейн (46’).

Въпреки тежкото поражение разградчани играха нелошо през първото полувреме и могат да съжаляват, че не стигнаха поне до почетно попадение. След почивката оаче вдигнаха бялото знаме и допуснаха разгомния резултат.

В другия мач от тази група „Пари Сен Жермен“ победи с 3:0 Базел. Така „Арсенал“ и ПСЖ продължават да водят в класирането с актив от по 7 точки, докато „Лудогорец“ и „Базел“ са с по една.

В група „В“ „Наполи“ допусна изненадваща загуба с 2:3 при домакинството си на „Бешикташ. Турският гранд излезе напред в резултата в 12-та минута, когато Рикардо Куарешма намери Адриано в наказателното поле на Наполи, а бразилецът бързо порази целта.

Класиране:

1. Наполи 6 точки
  2. Бешикташ 5
  3. Бенфика 4
  4. Динамо Киев 1

„Барселона“ разгроми с 4:0 „Манчестър Сити“ при домакинството си от група „С“.

Лионел Меси отново бе над всички и се отличи с хеттрик, четвъртото попадение бе дело на Неймарц

В другия мач от групата „Борусия“ Мьонхенгладбах спечели с 2:0 гостуването си на Селтик.

Класиране:

1. Барселона 9 точки
  2. Манчестър Сити 4
  3. Борусия Мьонхенгладбах 3
  4. Селтик 1

В група „D“ „Байерн“ Мюнхен разгроми ПСВ Айндховен с 4:1 като домакин в мач от на Шампионската лига. За баварците се разписаха Томас Мюлер, Йосуа Кимих, Роберт Левандовски и Ариен Робен, почетния гол за Айндховен бе дело на Лусиано Нарсинг.

Атлетико Мадрид взе минимална победа с 1:0 като гост на руския Ростов и остана начело в групата. Гола за успеха на „дюшкчиите“ вкара Караско в 62-ата минута.