Автогол на Шоу даде преднина на „Барселона“

0
„Барселона“ победи с 1:0 „Манчестър Юнайтед“

С автогол на Люк Шоу „Барселона“ победи с 1:0 „Манчестър Юнайтед“ в първата 1/4-финална битка между двата тима в Шампионската лига.

Меси проби в половината на съперника и центрира към Суарес, който с глава насочи топката към вратата на съперника. Кълбото се отби в протегнатия крак на Люк Шоу и влезе в мрежата на Де Хеа. Страничният съдия маркира засада и голът не беше признат, но след намеса на системата ВАР, попадението бе зачетено.

Зрелището на емблематичния „Олд Трафорд“ беше истинско и напрегнато до последния сигнал, макар че автоголът на Шоу още в самото начало на двубоя остана единственото попадение в мача.

Първото полувреме премина под териториалното превъзходство на каталунците, Те обаче биваха парирани по добър начин от състезателите на „Юнайтед“, които действаха добре в дефанзивната част от постройката си. „Червените дяволи“ изчакваха добра възможност за контраатака в собствената си половина, добре прибрани в защита, като залагаха основно на крилата си за изостряне на битката и създаване на напрежение пред Тер Щеген.

След почивката англичаните опитаха да обърнат развоя, но не успяха да стигнат до промяна в резултата и гостите се поздравиха с успех на „Олд Трафорд“ – нещо, което досега не бяха постигали.