Аякс и Ювентус направиха страхотен мач, не излъчиха победител

0
Аякс и Ювентус

Аякс и Ювентус завършиха при резултат 1:1 в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига.

Двата тима направиха страхотен мач, който със сигурност е задоволил вкуса и на най-претенциозните футболни ценители.

Крстиано Роналдо откри за гостите с дежурния си гол в турнира, този път в последната минута на първото полувреме. Давид Нерес изравни веднага след подновяването на играта.

Повече попадения не паднаха, което остави развръзката за ответния сблъсък абсолютно отворена. Холандците могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като през по-голямата част от двубоя имаха инициативата и диктуваха развоя на играта. В крайна сметка обаче „Старата госпожа“ си тръгна с ценен гол на чужд терен, който може да се окаже решаващ за крайни изход.

Роналдо пък вкара своя 125-ти гол в Шампионска лига. Първото му попадение бе точно преди 10 години – на 10 април 2009 г. Тогава португалецът се разписа за „Манчестър Юнайтед“, който в 1/8-финален мач разгроми „Рома“ със 7:1.