„Аякс“ изхвърли „Реал“ от Шампионска лига, „шпорите“ очаквано стигнаха ¼-финал

0
„Аякс“ изхвърли „Реал“ от Шампионска лига

„Аякс“ изхвърли „Реал“ от Шампионска лига. Въпреки че бе загубил  първия мач с 1:2 холандският тим спечели реванша на „Сантяго Бернабеу“ с 4:1 и с общ резултат 5:3 продължава напред.

„Лалетата“ откриха още в 7-ата минута. Кроос изгуби елементарно в половината на „Реал“, като позволи топката да му бъде отнета. Опитният Тадич напредна и подаде към Зиех около точката на дузпата, откъдето мароканецът преодоля Куртоа с удар с левия крак за 0:1.

След още 10 минути „Аякс“ вече водеше с 2:0. Изключителният в този мач Тадич пое топката малко след централния кръг и буквално се подигра с халфовете на „Реал“. Той първо преодоля Кроос, а след това финтира Каземиро със завъртане на 360 градуса, продължи и намери Нерес. Бразилецът без забавяне копна технично топката и вкара за 0:2. В 62-ата минута „Аякс“ направи преднината си класическа и до голяма степен уби интригата. Автор на попадението стана Душан Тадич.

„Белият балет“ намали изоставането си в 70-ата минута, когато Марко Асенсио реализира с хубав шут извън наказателното поле, не и без помощта на дясната греда. Тимът на Сантяго Солари тъкмо повярва в обрата, когато надеждите му за такъв бяха разбити окончателно от Ласе Шьоне. Датският национал се възползва от груба грешка на вратаря Тибо Куртоа, който бе излязъл напред, и вкара от пряк свободен удар в 72-ата минута за крайното 1:4.

„Тотнъм“ победи с 1:0 „Борусия“ като гост и се класира за ¼-финалите на Шампионската лига. Голът за „шпорите” дойде в 49-ата минута, след като Хари Кейн остана очи в очи с Роман Бюрки и прати топката в мрежата му. През огромна част от мача германците бяха по-дейният, търсещият победата отбор, но не съумяха да материализират създадените положения.