“Байерн” с пълен актив в ШЛ след 6-а поредна победа над “Барса” (видео)

0

Байерн Мюнхен победи с 3:0 Барселона на стадион „Камп Ноу“ и записа пети пореден успех в груповата фаза на Шампионската лига. Садио Мане откри резултата в 10-ата минута, а Ерик Максим Чупо-Мотинг удвои в 31-ата. В допълнителното време на срещата Павар оформи крайния резултат. Байерн записа шеста поредна победа над каталунците.

Преди началото на мача в Барселона знаеха, че вече няма как да се класират за осминафиналите, тъй като Интер се наложи с 4:0 над Виктория (Пилзен) и така си гарантира второто място. С пълен актив от 15 точки Байерн си подпечата първото място, а Барселона ще играе в Лига Европа.

В група „А“ Наполи спечели с 3:0 срещу Глазгоу Рейнджърс и записа 12-та поредна победа във всички турнири за първи път в историята си. На стадион „Диего Армандо Марадона“ интригата изчезна бързо, тъй като Джовани Симеоне отбеляза два гола до 16-ата минута. Защитникът Оле Йостигард вкара за 3:0 в 80-ата минута.

В другата среща от групата Ливърпул победи с 3:0 като гост Аякс и се класира за 1/8-финалите. Мохамед Салах, Дарвин Нунес и Харви Елиът се разписаха за англичаните. Така тимът на Юрген Клоп записа четвърта поредна победа в турнира, след като в първия кръг допусна тежка загуба от Наполи (1:4). Италианският и английският тим продължават в следващата фаза, като в последния кръг ще трябва да определят кой ще е победител в групата.

Тотнъм завърши 1:1 със Спортинг Лисабон в Лондон в двубой от група „D“, която се оказва една от най-заплетените. „Шпорите“ имаха нужда от победата, за да си гарантират участие в следващата фаза, но отменен гол с ВАР на Хари Кейн в 96-ата минута им развали празненствата. Спортинг поведе след гол на кадъра на Тотнъм Маркъс Едуардс. Родриго Бентанкур изравни десет минути преди края.

В другият двубой Айнтрахт (Франкфурт) постигна изключително ценна победа с 2:1 над Олимпик Марсилия. Даичи Камада в 3-тата и Рандал Коло Муани в 27-ата минута реализираха двата гола за домакините, а Матео Гендузи се разписа за гостите.

Тотнъм остана на върха в групата с 8 точки, а Спортинг и Айнтрахт по една по-малко. Марсилия е последен с 6 пункта.

Атлетико Мадрид и Байер Леверкузен завършиха 2:2 в изключително драматичен мач от група „В“. „Дюшекчиите“ обаче се нуждаеха от задължителна победа, но пропусната дузпа от Караско в осмата минута на добавеното време им отне мечтите. Гостите на два пъти повеждаха чрез Муса Диаби в 9-ата и Калъм Хъдсън-Одой в 29-ата минута, но домакините и двата пъти изравниха чрез Яник Ферейра Караско в 22-рата и Родриго де Пол в 50-ата минута.