България на четвъртфинал срещу Сърбия на Евроволей 2017

0
на четвъртфинал срещу Сърбия

Мъжкият национален отбор на България по волейбол се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство в Полша! „Лъвовете“ се наложиха в плейофите над Финландия с 3:1 (23:25, 25:21, 25:11, 25:12) в среща, играна в „Таурон Арена“ в Краков

Волейболистите на Пламен Константинов подариха първия гейм на своя съперник, но след това показаха, че са по-класният отбор и се поздравиха с победата.

Само първият гейм не протече по начина, по който нашите момчета искаха. Те атакуваха добре на моменти, но им куцаше посрещането, а и подариха цели 9 точки на съперника, грешейки директно от сервис.

Вторият гейм също беше завързан, но нашите момчета го взеха с характер и умна игра. Те дръпнаха малко след първото техническо прекъсване, като тогава поведоха с 12:7. Въпреки някои колебания, особено след втората техническа пауза, когато финландците намалиха до 15:16, а впоследствие и до 20:21, нашите държаха всичко в ръце и след серия на Ники Николов от сервис в крайна сметка победихме с 25:21.

След това на терена имаше само един отбор. В следващата част българите взеха инициативата от самото начало и преднината им беше голяма от самото начало. Те безмилостно я правеха все по-голяма, а разгромът за Финландия беше пълен при 25:11.

Нещата се повториха и в четвъртия гейм. В него момчетата на Пламен Константинов се забавляваха, Светослав Гоцев направи силно включване и в крайна сметка след 25:12, затвориха мача в своя полза.

Днес, в спор за място на полуфиналите, тимът ни ще срещне със състава на Сърбия, който завърши на първо място в група A.