България победи Белгия на „Юнайтед Къп“ (видео)

0

Тимът на България записа първа победа в новия турнир за смесени състави „Юнайтед къп“, който с провежда в Пърт, Австралия.

Във втория кръг от група „А“ българите се наложиха с 3:2 победи над състава на Белгия. Сблъсъкът бе решен от мача на смесени двойки между Александър Лазаров и Изабелла Шиникова срещу тандема Давид Гофен/Елизе Мертенс. Българите надделяха след обрат с 1:6, 7:6(5), 10:6 за час и 30 минути. Играещият капитан Григор Димитров трябваше да вземе решение кои тенисисти да участват в срещата на смесени двойки, тъй като той и Виктория Томова бяха първоначално заявени, но Томова не успя да излезе и за мача си на сингъл, където бе заместена от Гергана Топалова.

Лазаров и Шиникова отстъпиха в първия сет след само един спечелен гейм, но във втория подобриха представянето си и наваксаха изоставане от 4:5 до 7:6. В тайбрека те бяха много убедителни, поведоха с 8:1 точки и стигнаха до победното 10:6.

Така България има победа и загуба от двата си мача в групата, Белгия е с една загуба, а третият тим – Гърция с една победа. Крайното класиране ще бъде определено след срещата между гръцките и белгийските тенисисти.