България с първа победа в Лигата на нациите (видео)

0

видеоБългария постигна първата си победа в Лигата на нациите по волейбол при мъжете. На турнира в София българите спечелиха с 3:0 (25:19, 25:23, 26:24) срещу Иран, прекъсвайки серия от четири поредни поражения.
В първата част българите поведоха с 10:7. Последваха нови силни изяви за България, за да се стигне до 16:13, след което геймът приключи при 25:19.
Иранците опитаха да противодействат на българския тим и взеха аванс от 11:9 и 23:20 във втората част на двубоя. Петте поредни точки за България направиха резултата 2:0 след неуспешна атака на Мортеза Шарифи.
Четвъртата част имаше изключително драматичен завършек, след като започна точка за точка. Стигна се до 8:8 и 14:14, но след това избраниците на Николай Желязков поведоха с 24:21, но пропуснаха три мачбола. След това спечелиха две поредни точки, за да се поздравят със заслужен успех след поредна успешна блокада.
Най-резултатен за дебютния български успех в тазгодишното издание на турнира Лигата на нациите стана младият Александър Николов с 20 точки. Мартин Атанасов добави още 20 точки.
За състава на Иран със 17 точки се отличи Амин Есмаеилнеджад.
България има една победа и четири поражения до момента, заемайки 13-то място във временното класиране. В петък „трикольорите“ ще се изправят срещу Австралия.