България взе точка като гост на Черна гора, без шанс за европейското

0
България взе точка като гост на Черна гора

България взе точка като гост на Черна гора, завършвайки 0:0 в мач от европейските квалификации. Точката в Подгорица прекъсва серия от четири поредни поражения, но и десети пореден мач на тима без победа.

Националите ни направиха добро първо полувреме, но през вторите 45 минути трябваше да се пазят, за да избегнат загубата, на два пъти Пламен Илиев трябваше да се намесва решително, за да попречи на черногорците да се разпишат.

Резултатът оставя националите на дъното в група А, като те имат три точки от шест мача. С три точки е и Черна гора.

Този резултат извади и на теория българите от битката за класиране на европейското през квалификациите. След изиграването на шест мача от груповата фаза България заема последното място в подреждането с актив от три точки. Съставът на Черна гора е на петото място също с три точки.

Единственият шанс за България за класиране остава с участие в плейофите от Лигата на нациите, които ще са през пролетта на 2020 г.

В понеделник е следващият мач от квалификациите на българския тим като домакин на Англия.