„Барселона“ на крачка от финал в Шампионска лига, Меси с гол №600

0
„Барселона“ е на крачка от финал

„Барселона“ е на крачка от финал в Шампионска лига след категоричен успех с 3:0 над „Ливерпул“ в първия полуфинален двубой от Шампионска лига, който се игра на „Камп Ноу“.

Първото попадение бе дело на Луис Суарес, в последните 15 минути на двубоя блесна гения на Меси, който вкара два гола. По този начин аржентинецът записа своя гол номер 600 в кариерата си във всички надпревари.

Двубоят беше оспорван и до 75-ата минута не предвещаваше подобен завършек. В 26-ата минута Жорди Алба подаде отлично извеждащо подаване в наказателното поле, където Суарес изскочи и прати топката във вратата за 1:0.

„Ливърпул“ имаше превъзходството през по-голямата част от второто полувреме, но не успя да се възползва от възможностите си, а „Барселона“ изигра страхотни последни 15 минути, в които дори можеше да постигне още по-изразителен успех.

Четвърт час преди края обаче дойдоха минутите на Меси, който отбеляза две попадения и наклони силно везните в полза на своя отбор преди реванша на „Анфийлд“. В 75-та минута, след удар на Суарес топката срещна напречната греда на вратата на „Ливърпул“, след това попадна в Лионел Меси, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

В 82-та минута. аржентинецът отбеляза гол №600 в кариерата си, пращайки от фаул топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Алисон.