„Борусия“ съсече „Атлетико“ за 1:2-финал в Шампионска лига (видео)

0

„Борусия“ (Дортмунд) спечели с 4:2 срещу „Атлетико“ Мадрид и с общ резултат 5:4 се класира за полуфиналите в Шампионска лига.

Германците взеха аванс от два гола до почивката след точни попадения на Юлиан Брандт в 34-а минута и Ян Маатсен в 39-ата.

„Атлетико“ реагира след почивката и успя да намали след автогол на Матс Хумелс в началото на втората част, а резервата Анхел Корея изравни за 2:2 в 65-а минута.

„Борусия“ успя бързо да се съвземе от шока и да нанесе своя удар благодарение най-вече на изигралия отличен мач Марсел Забицер. Австриецът асистира за третото попадение, което Никлас Фюлкруг отбеляза в 71-а минута, а три минути по-късно сам реализира четвърти гол с мощен шут с левия крак от границата на наказателното поле и подпечата класирането на „Дортмунд“ за полуфиналите.