ПСЖ разгроми „Барса“ след страхотен обрат (видео)

0

„Пари Сен Жермен“ се класира за полуфиналите в Шампионска лига, след като отстрани „Барселона“ и за трети път в историята си ще играе полуфинал в турнира. Френският гранд спечели гостуването си с 4:1 и продължава напред с общ резултат 6:4.
След победата с 3:2 в първия мач на „Парк де Пренс“, „Барса“ влезе като фаворит за реванша и всичко се развиваше по план за каталунците след гол на Рафиня в 12-а минута. Всичко се обърка в 29-а минута, когато Роналд Араухо получи директен червен картон и остави „Барселона“ с човек по-малко на терена за повече от час.
В 40-а минута бившият играч на „Барса“ Усман Дембеле не се трогна от освиркванията от трибуните и изравни резултата, а след почивката парижани засилиха натиска към вратата на Тер Щеген.
В 54-а минута Витиня бе оставен непокрит в центъра на терена и с майсторски удар извън наказателното поле направи 2:1 за ПСЖ. В 61-а минута реферът отсъди дузпа за гостите за нарушение на Жоао Кансело и от бялата точка Килиан Мбапе покачи на 3:1.
Опитите на „Барселона“ да упражни натиск не дадоха резултат, а в добавеното време контраатака на ПСЖ завърши с втория гол на Мбапе в мача за крайното 4:1.
Двубоят бе съпътстван от спорни съдийски отсъждания, които предизвикаха гнева на домакините, а треньорът на „Барса“ Шави не сдържа нервите си и бе изгонен на трибуните с червен картон от румънския рефер Ищван Ковач. Каталунците имаха претенции и за дузпа за нарушение срещу Гюндоган, но румънският арбитър подмина ситуацията.