Бразилия излъга Хърватия на старта на Мондиала

0

Домакините не стигнаха лесно до победата, след като Хърватия се оказа доста корав съперник. В герой на мача се превърна суперзвездата на Селесао Неймар, който отбеляза двете попадения за тима си.

Двубоят започна с очакван превес на домакините, но изненадващо резултата откриха хърватите, след като в 11-ата минута Марсело си отбеляза автогол. Така той записва името си като първия бразилски футболист, вкарал автогол на световни финали.

Неймар успя да изравни в 29-ата минута със страхотен гол от дистанция. След още 40 минути пак той увеличи на 2:1, реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение на Деян Ловерн. Хърватите успяха да вкарат изравнителен гол, но той не беше зачетен, заради вдигнат флаг за нарушение на Ивица Олич.

Последните минути на мача Хърватия определено беше отборът, който пресираше в мача и търсеше изравнителното попадение, но вместо това в първите секунди на добавеното време Оскар прати за трети път топката в мрежата им за крайното 3:1.