Чехия и Италия ни дават „рамо“, правят „хикс“

0

Срещата ще се запомни най-вече с поредната изцепка на лошото момче на италианския футбол Марио Балотели, който бе изгонен в 72-та минута за втори жълт картон. Заради картона той ще пропусне домакинския мач с България на 6 септември. Чехите обаче не успяха да се възползват от численото си превъзходство, въпреки че играха с човек повече цели двадесетина минути.

Равенството е определено в полза на България, като и след този мач нашият тим запазва второто място в Група В, даващо право на бараж. Лидер продължава да бъде Италия с 14 т., следвана от България с 10 т. и Чехия с 9 т. И трите отбора са изиграли по 6 мача. С мач по-малко на 4-то място е Дания с актив от 6 т.

В друг мач от нашата група Малта сътвори истинска сензация, побеждавайки като гост Армения с 1:0. Автор на попадението бе звездата на малтийците Майкъл Мифсуд, реализирал още в 8-та минута. Двата отбора са последни в групата с по 3 т.