Стартирахме с победа в Световна лига след 5-геймов трилър

0

В Метц, където се игра мачът, нашите момчета започнаха съсредоточено и след като поведоха с 16:11, затвориха първия гейм с 25:21. През втория гейм французите вдигнаха оборотите, разнообразявайки сервиса си, което затрудни нашето посрещане и резултатът бе почти катастрофален – 25:14 за Франция.

По същия начин се разви и третия гейм, който „петлите“ взеха с 25:21. Четвъртият гейм също тръгнахме лошо, но с два-три навременни аса на Цветан Соколов и Тодор Скримов успяхме да дръпнем в резултата и частта завърши 25:22 за „трикольорите“.

Тайбрекът започна шеметно за българите, които набързо дръпнаха с 4:0. Последва много силна серия на домакините, заиграли ва банк, в резултат на което преднината беше стопена. Последва размяна на точки, като в крайна сметка нашите затвориха гейма с 15:11, побеждавайки с 3-2.

Соколов отбеляза 26 точки, а Алексиев добави 20. Силен мач изигра разпределителят Георги Братоев, който направи четири блокади и общо шест точки.

Вторият мач е в неделя от 19:00 часа българско време.