Четвърти български успех в Световната лига

0

Мачът не започна добре за трикольорите, които играха неубедително в първия гейм и загубиха 17:25. През втория обаче, при бурната подкрепа на над 12 000 зрители в зала „Арена Армеец“, значително подобриха играта си, блокадата заработи почти безупречно и на свой ред взеха частта 25:19.

След серия страхотни изяви на Алексиев и Соколов в третия гейм трикольорите взеха солидна преднина и въпреки отпускането в края, без проблеми спечелиха частта с 25:21

Гостите започнаха по-силно четвъртия гейм и поведоха с три точки, но българите бързо влязоха в ритъм и обърнаха резултата при първата техническа пауза – 8:7. Геймът продължи да се движи точка за точка, а аржентинците поведоха при втората техническа пауза – 16:15. Ситуацията се усложни допълнително, след като Аржентина имаше две поредни точки да вкара мача в тайбрек при 24:22. Българите обаче показаха характер, изравниха резултата, след което спасиха нов геймбол при 24:25, за да го затворят  31:29, което им донесе и победата в мача с 3:1 гейма.

България вече има актив от 11 точки, с което заема първото място в Група А заедно с Бразилия.