„Дунав 2010“ с нова издънка, вгорчи празника на ветераните от „Дунав“

0

dunav_yubilej17Преди началото на мача беше отбелязана 38-годишнината от най-славния момент в историята на русенския футбол – победата на 1 октомври 1975 г. над именития „Рома“ в 1/16-финален мач от турнира за Купата на УЕФА. Участниците в този мач получиха възпоменателни грамоти, а капитанът на тима отпреди 38 години Никола Христов получи и специален плакет от кмета на Русе Пламен Стоилов.

dunav_dobrudja86„Дунав 2010“ обаче бе много далеч от нивото на „Дунав“ през 1975 г. Особено по отношение на сърцатост и всеотдайност.

Гостите поведоха с гол „от съблекалнята“. Още при първата им по-сериозна атака в 3-ата минута Георгиев бе оставен свободно да напредне по десния фланг, а Ивайло Димитров засече чудесно центрираната топка и вкара първия гол за отбора си. Това, като че попари възпитаниците на Мирослав Миронов и те дълго време не успяваха да организират нито една свястна атака към вратата на „Добруджа“.  За сметка на това, една от поредните атаки на гостите в самия край на редовните 45 минути бе спряна непозволено от русенски защитник и от бялата точка на дузпата Симеонов направи 0:2.

dunav_dobrudja-gol29След почивката атаката на русенския тим беше подсилена с Владимир Каптиев и Диян Димов. В 49-ата минута Владимир Каптиев бе изведен сам срещу Конов и го прехвърли с едно докосване за 1:2. Вместо да изравнят обаче, момчетата на Мирослав Миронов допуснаха трети гол в своята врата. Това стана в 77-ата минута, когато Ивайло Димитров прехвърли Сашев при атака отдясно и с това на практика реши крайния изход от срещата. Четири минути преди края на редовното време русенският тим можеше да направи загубата по-почетна, но напречната греда „спаси“ удар на Христо Александров.