„Дунав 8806“ детронира водача в класирането

0

Успехът на сините феи „детронира“ хасковлийки от лидерската позиция в Лигата, която вече се заема от „Нефтохимик“, шампионките от Русе са трети, на победа от „Хасково 2012“.
След равностойно първо полувреме, завършило с точка преднина за русенки, възпитаничките на Георги Божков изковаха успеха си в третата част. С невероятна игра в атака и страхотни изяви на Лори Уйлямс и Радостина Димитрова те нижеха кош след кош и натрупаха 15 точки аванс, който 5 минути преди края даже набъбна до 21 точки. От този момент русенки доиграваха мача, краят на който дойде при 84-76.
Най-резултатна за „Дунав“ беше Лори Уилямс наниза 20 точки и хвана 6 борби. Радостина Димитрова записа 18 плюс 8 борби и 5 асистенции, 14 точки и 7 борби за успеха добави Жаклин Златанова. От състава на феите в този мач отсъстваше Кристина Сантяго.
За Хасково 2012 най-резултатни с по 22 точки бяха Олга Дубровина и Анита Тейлане, която записа в актива си и 15 спечелени борби.
В последния ден на февруари в Бургас двата тима отново ще се изправят един срещу – в полуфинален мач от турнира за Купа България.