„Дунав 8806“ направи първа крачка към бронза, победи „Нефтохимик „

0

Макар и с доста „осакатен“ състав „сините феи“ показаха характер и успяха да се наложат над вечния си съперник. Русенки започнаха много силно, поведоха 19:8, но съперничките им успяха да се стабилизират и на свой ред направиха безответна серия от 10 точки за 19:18 в края на първата част.

След почивката гостенките от Бургас стегнаха играта си и водени от развихрилата се Олена Самбурска – 18 т, намалиха до 56:51 в края на третата част. Четвъртата се игра точка за точка, но „сините феи успяха да задържи победата.

От редиците на петкратните шампионки отсъстваше Радостина Димитрова, на която предстои операция и изгледа мача на патерици. Тя обаче беше достойно заместена от възстановилата се след контузия Цветомира Шаренкапова, която наниза 22 точки. Деляна Коева вкара 16 точки, Биляна Степанович добави 14 за успеха.

За „Нефтохимик” 18 точки вкара Олена Самбурска, 14 записа в актива си Олга Мазниченко, а 13 вкара Мария Желязкова.

За пореден път гнева на публиката си навлече арбитърът Ивайло Ресиловски, който е откровено недолюбван в Русе, заради  традиционно неадекватните си решения. „Докога ще го пращате този да ни дразни и да се гаври с нас”, скандираха от трибуните.