„Дунав“ – „Динамо“ (Бук)  2:3

0
„Дунав“ отстъпи с 2:3

През първите 45 минути домакините, които са 18-кратни шампиони на Румъния и в момента заемат второ място в елитната група на румънското първенство, поведоха с 2:0 с голове на хърватина Антун Палич в 37-ата минута и Серджиу Ханку в последните секунди на първата част.

След почивката дунавци върнаха един гол, чрез капитана Деян Димов, който в 56-ата минута матира вратаря на „Динамо“ вратар с точен изстрел от около 30 метра. Само 2 минути по-късно обаче Валентин Лазар отново увеличи преднината на домакините за 3:1. В 64-ата минута Васил Шопов се измъкна от централните бранители на съперника и прехвърли красиво румънския страж за крайното 2:3.

В проверката треньорите Пламен Донев и Веселин Великов използваха Станислав Антонов, Марио Петков, Михаил Милчев, Петър Патев, Антон Огнянов, Ивайло Раденцов, Диян Димов, Станислав Читаков, Васил Шопов, Спас Георгиев, Мирослав Будинов (Евгени Александров, Дарко Стоянов, Стефан Митев, Янислав Иванов, Стефан Стоянов, Благовест Ленков, Сонер Хюсеин).

След срещата футболистите на „Дунав“ се очаква да получат почивка, след което подновяват занимания за предстоящия двубой с ЦСКА от шестия кръг на Първа лига на 11 септември, неделя, от 21:15 ч.