„Дунав“ инкасира тежка загуба от „Левски“ на старта в fbet-лига

0
„Дунав“ инкасира тежка загуба

„Дунав“ инкасира тежка загуба на Градския стадион в Русе, падайки от „Левски“ с 1:4 в домакински двубой от първия кръг на първенството в fbet-лига.

Два гола за „сините“, които в този двубой за първи път в историята си бяха в изцяло черни екипи, върху които имената на играчите бяха изписани на български, вкара Давиде Мариани, по веднъж се разписаха Станислав Иванов и Паулиньо. Гола на честта за „Дунав“ вкара Ахмед Ахмедов.

Двубоят започна равностойно, като първата опасност създаде „Дунав“. Още в 3-ата минута Ахмедов получи пространство и нанесе силен шут от границата на дъгата. Нападателят обаче се подхлъзна и изпрати топката право в тялото на Миятович. Постепенно гостите взеха инициативата и в 15-ата минута материализираха превъзходството си. Паулиньо получи топката намери добре Горанов, който намери в наказателното поле Давиде Мариани, а швейцарецът овладя топката и с удар по диагонала откри резултата.

20 минути по-късно огромна грешка на вратаря Макенджиев доведе до попадение на Станислав Иванов. Мартин Ковачев върна топката към вратаря, който не я отигра веднага, а я изрита в краката на Мариани. Той от своя страна я препрати към Иванов, който технично я прати в мрежата.

Само 2 минути след Ахмедов върна интригата в мача. Рейш и Горанов започнаха да „цъкат“ топката, Селеменев пресече и изведе Ахмедов съвсем сам срещу вратаря. Каргас опита всичко, за да дебалансира тарана, който запази присъствие на духа и реализира.

В 62-ата минута Станислав Иванов си изпроси дузпа. От бялата точка Мариани стреля ниско в левия ъгъл, а Макенджиев пое в обратната посока и 1:3.

Десет минути преди кроя на двубоя Георги Динков буквално подари топката пред дъгата, а тя стигна до Паулиньо, а бразилецът с прецизен удар в долния ляв ъгъл оформи крайното 1:4.