„Дунав“ надигра „Берое“, но не успя да го победи

0
„Дунав“ надигра „Берое“

„Дунав“ надигра „Берое“, но не успя да го победи в двубоя на Градския стадион от 10-я кръг на първенството на Първа лига.

Мачът със „зелените“, които към момента заечат четвърто място в каблицата за класиране завърши 1:1.  Главен „виновник“ за равенството бе вратарят на гостите Перниш, който с добрите си прояви „препъна“ „Дунав“ по пътя към пълния успех.

„Светлосините“ започнаха напористо и в 6-ата минута имаха две възможности да открият резултата. Първо Балджийски шутира от 20 метра, а Перниш изби в корнер. След неговото изпълнение Ахмедов стреля от 3-4 метра с глава, стражът на гостите прояви рефлекс, отклонявайки топката, която се отби в напречната греда.

Постепенно гостите от града на липите изравниха играта и на свой ред започнаха да застрашават вратата на Антонов. При една от атаките им в 40-ата минута организираха бърза контраатака, Бригидо изведе Камбуров на чиста позиция в наказателното поле и нападателят реализира с прецизен диагонален удар.

В 48-ата минута „Дунав“ изравни резултата. Балджийски центрира към Ахмедов и таранът на „Дунав“ изравни след удар с глава. Малко по-късно небесносините бяха близо до пълен обрат, след като Балджийски напредна отдясно и намери непокрития Коконов, който шутира от 11-12 метра, но Перниш изби.

В 72-ата минута „Дунав“ направи още един сериозен пропуск. Ковачев центрира отдясно към Ахмедов, Перниш увисна, но ударът на младия нападател с глава не попадна в очертанията на вратата.