„Дунав“ напълни коша и на варненския „Академик“

0

Момчетата на Николай Господинов надделяха над варненския „Академик“ с 91:52 (25:13, 23:14, 17:13, 26:12) в зала „Христо Борисов“ в морската столица.

Въпреки че в състава не беше Георги Дангалаков, който претърпя операция на сухожилие на ръката през седмицата и ще отсъства повече от месец, русенци още от началото диктуваха развоя на играта и логично натрупаха двуцифрена преднина още през първата част, а до края на полувремето разликата набъбна до 21 точки за 48:27.

След почивката ротацията в тима на дунавци не се отрази и те увеличаваха постоянно преднината си. 10 минути преди края тя бе от 25 точки за 65:40. През последната част те довършиха противника с агресивната си игра в защита и победиха с 39 точки аванс за крайното 91:52.

Най-добър за победителите бе Николай Николов, който записа дабъл с 24 точки и 12 борби. 14 точки добави Герасим Николов, а Евгени Хаджирусев – 12. За домакините най-резултатен бе Крум Ведев с 13 точки.