„Дунав“ отстъпи 1:2 в контролата с „моряците“

0

„Дунав“ загуби 1:2 контролния мач на стадион „Тича“ във Варна с „Черно море“.

Головете за „моряците“ реализираха бразилците Алекс Фернандес и новото попълнение Матеус Машадо. За „Дунав“ точен бе Мехмед Сабри.

Домакините, които преди началото на пролетния сезон заемат 7-мо място в елитната Ефбет лига, откриха в 29-ата минута. Иса получи топката в наказателното поле, пусна към Алекс Фернандес, който технично я насочи в мрежата за 1:0. В 36-ата минута Васил Панайотов стреля опасно от пряк-свободен удар, но стражът на „Дунав“ записа блестяща намеса и спаси. Минута преди края на полувремето, след центриране от корнер, Мирослав Будинов стреля опасно с глава, но вратарят на домакините успя да избие.

Малко след началото на второто полувреме, след центриране отдясно Будинов се извиси над всички в наказателното поле, но ударът му с глава бе право в ръцете на Иван Дюлгеров. Дунавци изравниха резултата след чудесно изпълнение на Мехмед Сабри в 77-ата минута. В 89-ата минута Матеус Машадо донесе победата на „моряците“ с удар от наказателното поле.