„Дунав“ отстъпи пред „Ботев“ (Вр) в равностоен мач

0

В абсолютно равностоен мач „Дунав“ отстъпи с 0:1 като гост на „Ботев“ (Враца) в мача от 15-ия кръг от първенството на Първа лига.  Това бе първи мач за отбора от Враца на техния стадион „Христо Ботев“. За успеха на домакините спомогна и съдията Стефан Апостолов, който не отсъди чиста дузпа в полза на „Дунав“ за нарушение срещу Божидар Васев.

Двубоят започна със стихиен натиск на домакините, още във 2-ата минута Йордан Апостолов отправи точен удар с глава, но вратарят на „Дунав“ улови. Дунавци бързо се окопитиха, изравниха играта и на свой ред при голяма част от разиграванията имаха инициативата.

В 21-вата минута Божидар Васев проби в наказателното поле и бе фаулиран. Първоначално главният съдия Стефан Апостолов посочи бялата точка, но след консултация с помощника си Никифор Велков отмени решението си и даде жълт картон на крилото на “светлосините”. Телевизионните повторения обаче показаха, че имаше застъпване от страна на Йордан Апостолов, но Васев падна малко „театрално“ и вероятно това повлия за решението на арбитрите.

В 35-ата минута Ненов получи топката отдясно на наказателното поле и стреля, но стражът на „Дунав“ Станислав Антонов демонстрира рефлекс и спаси.

Четири минути след началото на второто полувреме Валери Домовчийски вдигна 6000-ната публика на крака, възползвайки се от груба грешка в защитата на „Дунав“, след която прати топката в мрежата на Антонов.

Дунавци бяха близко до изравняването в 58-ата минута, когато Ахмед Ахмедов отправи много опасен удар с глава, но вратарят на „Ботев“ успя да избие. В 71-вата мин. Иван Коконов отправи хубав удар, но топката мина на сантиметри от десния стълб на врачанската врата. В самия край на мача беше поредният шанс за русенци да стигнат поне до заслужено реми, но след изпълнения от Красимир Станоев свободен удар дунавци не успяха да отправят голов удар.

След този мач „Дунав“ остава на 11-ата позиция в класирането с актив от 14 точки.