„Дунав“ отстъпи пред шампиона

0
„Дунав“ отстъпи с 0:1 пред шампиона „Лудогорец“

„Дунав“ отстъпи с 0:1 пред шампиона „Лудогорец“ в мач от 11-я кръг на efbet лига, игран пред около 2000 зрители на Градския стадион в Русе. Гола за победата на „орлите“ вкара Клаудиу Кешеру в 23-ата минута на двубоя.

Мачът започна с голямо териториално превъзходство на гостите. Людмил Киров заложи на тактиката, донесла му няколко равенства в последните срещи. В 23-та минута малко щастливо Клаудиу Кешеру откри за шампионите. Топката беше свалена за Лукоки, който стреля по земя. Кълбото беше отклонено към румънеца, който се намираше на границата на малкото поле и нямаше как да сгреши. Дунав опитваше контраатаки, но без успех.

След почивката дунавци тръгнаха смело напред и пресираха съперниците си, но за съжаление не успяха да стигнат до попадение. На сериозната ситуация беше в 53-ата минута, когато Ахмедов получи извеждащ пас, навлезе в наказателното поле и стреля силно, но ударът му бе неточен. В даденото от съдията продължение Дунав също имаше възможност да изравни от пряк свободен удар, но без успех. Така осемкратните шампиони измъкнаха минимална победа.