“Дунав” победи “Локо” ГО, новите попълнения с голови попадения

0
“Дунав” победи “Локо” ГО

“Дунав” победи “Локо” ГО с 3:1 в контролен мач преди новия сезон от първенството в Първа професионална лига.

Два от головете бяха на новите попълнения в състава – руснака Иван Селеменев и бразилеца Фернандо Кавалканте, третият бе дело на Ахмед Ахмедов.

Русенци започнаха добре срещата. В 7ата минута светлосините  излязоха напред в резултата с гол на руснака Иван Селеменевслед хубава асистенция на Ахмедов .

В 23- тата минута добра атака на „Дунав“ завърши с неточен удар на Лазаров от границата на пеналтаПет минути покъсно, след хубав пробив и центриране на Исаевски от ляво, топката срещна ръката на бранител на съперника в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа. Символичните гости от Горна Оряховица стигнаха до първото си по-опасно положение в 41 – вата минута след центриране по левия фланг, но нападателят се размина с топката в наказателното поле.

Второто полувреме започна по-добре за „железничарите”, които създадоха две опасни положения. В 47-ата минута Макенджиев спаси удар от близко разстояние, но в 54-ата и той беше безпомощен след хубава атака на “Локомотив” и точен удар на Калоян Стефанов от близка дистанция.

След изравнителния гол, „Дунав“ пое инициативата и до края на мача контролираше събитията. В 61-ата минута Ахмедов изведе “Дунав” напред след хубаво центриране на Лазаров. Малко по-късно резултатът стана 3:1 за “Дунав”. Попадението бе на бразилеца Фернандо Кавалканте, който записа първия си гол със светлосинята флавелка.

В мача взеха участие и трима юноши от школата на „Дунав“. Кристиан Върбанов изигра цял мач за небесносините, Мерт Тасим влезе средата на второто полувреме, а Винченцо Ангелов замени Благой Макенджиев под рамката на вратата в 75-ата минута.