„Дунав“ победи „Марица“, оглави Втора лига

0

„Дунав“ оглави класирането във Втора лига след домакинска победа с 2:1 над Марица в мач от третия кръг на първенството.

На Градския стадион в Русе двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което си отбелязаха по един гол. Мартин Петков откри резултата още в 11-ата минута за радост на над 1500-те зрители дошли да подкрепят футболистите в първото им домакинство през новия сезон. Голът падна след контраатака и центриране от фланга. Мартин Петков се извиси в наказателното поле и прати топката в мрежата на Николов В продължението на първата част Димитър Аврамов напредна по крилото и даде хубав пас по земя към Станислав Маламов, който с удар в средата на вратата изравни

След почивката русенци бяха по-добри и логично в 68-ата минута стигнаха до крайния успех след дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря на гостите Илия Николов. Йордан Димитров бе точен от бялата точка. Веднъж и гредата спаси пловдивчани след удар на Кристиан Тасков.

8. Витоша (Бистрица) 4 т.
  9. Миньор (Перник) 3 т.