„Дунав“ победи „Царско село“, отлепи се от дъното

0
„Дунав“ победи „Царско село“

На Градския стадион в Русе „Дунав“ победи „Царско село“ с 3:1 в аутсайдерското дерби на третия кръг от първенството на fbet-лига.

Успехът отлепи русенския тим от дъното на таблицата за класиране, където бе „пуснал котва“ след тежките загуби в първите два кръга от надпреварата.

„Дунав“ поведе в 25-ата минута с автогол на Мартин Кавдански. Ахмед Ахмедов намери добре Стефан Христов отдясно, който нахлу почти до ъгъла на вратарско поле, след което насочи топката към точката за дузпа. В опита си да изчисти Кавдански намери мрежата на собствената си врата.

В 40-ата минута Ивайло Лазаров направи 2:0 след извеждащ пас на Стефан Христов.

Четири минути след почивката играчите на Людмил Киров за трети път накараха Чворович да вади топката от мрежата си. Иван Селеменев получи извеждащ пас и хладнокръвно направи 3:0 за „Дунав“, с което изправи на крака малобройната публика на Градския стадион.

След третото попадение дунавци минаха на режим „доиграване“ и справедливо в края на мача бяха наказани. Пет минути преди края на редовното време холандското крило на гостите Родни Антуи с ефектна странична ножица порази мрежата на Макенджиев за крайното 3:1.

В следващия кръг „Дунав“ ще гостува на „Берое“. Мачът е на 3 август, събота от 21 часа в Стара Загора.