„Дунав“ победи ЦСКА в петгеймов трилър

0

Волейболистите на „Дунав“ победиха в петгеймов трилър ЦСКА в първия мач от допълните плейофи в Суперлигата.

В зала „Тодор Симов“ в столицата момчетата на Данаил Милушев се наложиха над „армейците“ с 23:25, 25:15, 26:24, 24:26, 17:15. Играе се до 2 победи от 3 мача. Втората среща между двата тима е в петък, 19 март, от 18,00 часа в Русе. Победителят от този плейоф ще продължи напред към 1/4-финалите, където ще играе срещу втория от редовния сезон в първата осмица – „Левски“.

Домакините от ЦСКА взеха първия гейм с 25:23, но след това Дунав бе безапелационен и изравни след категорично 25:15. Последваха два много оспорвани гейма, в които двата тима разменяха ролите си. В крайна сметка срещата влезе в тайбрек. Там „червените“ тръгнаха добре, но дадоха възможност на играчите на Данаил Милушев да ги пречупи. До края драмата бе пълна и в крайна сметка Дунав измъкна победата след 17:15 и 3:2.

Над всички за Дунав бе Дейвид Кръстев с 27 точки (7 аса!, 2 блока и 41% ефективност в атака) за победата. Леон Тончев добави още 19 точки (2 блока, 59% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане) за успеха.