„Дунав“ продължава без грешка

0

Футболистите на „Дунав“ продължават без грешка участието си в първенството на Североизточната Трета лига.

В мач от деветия кръг на първенството те победиха „Волов“ (Шумен) с 2:0.

Непрекъснатият дъжд не попречи на футболистите от двата тима да направят оспорван и динамичен мач. Русенският тим бе по-съсредоточен и откри резултата в 8-ата минута, когато Мирослав Георгиев засече центриране отдясно и прати топката в мрежата за 1:0.

Гостите опитаха да отговорят предимно с удари от далечна дистанция, които обаче не затрудниха вратаря Винченцо Ангелов.

В 32-ата минута „Дунав“ удвои преднината си. Теодор Костов бе най-съобразителен в наказателното поле на съперника и с точен изстрел прати топката в горния ляв ъгъл за 2:0.

След почивката темпото на игра спадна. Дунавци насочиха вниманието си към запазване на резултата, но въпреки това организираха няколко опасни атаки, които обаче не успяха да материализират. Гостите от Шумен също опитваха да намалят изоставането си. Христо Александров дори бе много близо до попадение, но в последния момент бранител изби топката от краката му.

В следващия си мач „Дунав“ ще гостува на „Черноломец“ (Попово). Мачът е на 24 октомври, неделя, от 15 часа.