„Дунав“ разгроми „Ботев“ (НП)

0
Португалец и юноша на „Дунав“ подписаха

„Дунав“ стартира с разгромна победа пролетния дял от първенството на Североизточната Трета лига.

На Градския стадион в Русе „светлосините“ победиха гостите от „Ботев“ (Нови Пазар) със 7:0. Резултата откри Преслав Петков в 3-та мин., в 40-ата капитанът Диян Димов удвои.

През втората част русенци притиснаха гостите в тяхното игрално поле. Заредиха се удар след удар към вратата на Добромир Дочков. В 53-та мин. Джан Хасан преодоля двама от защитниците на Нови пазар в наказателното им поле направи резултата „класически.

Симеон Иванов покачи на 5:0 с точни попадения в 58-а и 70-а минути. По-малко от минута след като се появи на терена влезлият като резерва Дани Бонев в 82-та мин. направи попаденията във вратата на гостите половин дузина, крайното 7:0 оформи юношата Кристиян Господинов в 85-та мин.

Във временното класиране „Дунав“ заема шесто място с актив от 26 точки. В челото на таблицата е Спартак (Вн) с 35 т., пред „Светкавица“ (Тщ) – 33 и  „Черноморец“ (Бч) – 30 точки.

В следващия кръг на 3 март от 15,00 часа Дунав ще гостува на Спортист 2011 (Генерал Тошево)