„Дунав“ с „класическа“ загуба от „Левски“

0
„Дунав“ инкасира „класическа“ загуба

„Дунав“ инкасира „класическа“ загуба с 0:3 при гостуването си на „Левски“ на стадион „Георги Аспарухов“ в среща от 17-ия кръг на Първа лига.

„Сините“ поведоха в 21-ата минута, когато Жерсон Кабрал стреля от около 20 метра, а вратарят Димитров не се намеси добре. Седем минути по-късно бразилецът се разписа отново, този път от дузпа, отсъдена за нарушение на Попадийн срещу Обертан. В 38-ата минута Станислав Костов оформи „класическото“ 3:0, като по този начин стана едноличен лидер в голмайсторската листа. Националът има вече 14 гола на сметката си.

През втората част „Левски“ пропиля още възможности, а Кабрал бе близо до хеттрик, но в крайна сметка до промяна на резултата не се стигна.

След тази трета поредна загуба Дунав заема 12-то място в класирането с актив от 14 точки.